...

СБУ нарешті накрила піраміду-лохотрон В2В Jewelry

СБУ нарешті накрила піраміду-лохотрон В2В Jewelry Новости

Але втрачені кошти вдасться повернути не всім, а кому і пощастить, це станеться дуже нескоро — на судові тяжби підуть роки.

27 серпня СБУ «заблокувала фінансову піраміду» В2В, керівники якої, зі слів тієї ж СБУ привласнили близько $250 мільйонів у понад 600 тисяч українців.

При цьому сайт «піраміди» працював на момент публікації даної статті. Клієнтам пропонують заробити на пасивних інвестиціях в дорогоцінні вироби з золота та срібла, а саме вкласти певну суму грошей і через деякий час отримати прибуток.

СБУ нарешті накрила піраміду-лохотрон В2В Jewelry

Схема обману

Схема роботи Jewelry була елементарна. Була вибудувана класична фінансова піраміда, де вкладені кошти на початковому етапі поверталися з відсотками, тим самим показуючи реальність діяльності, яка була максимально розрекламованою, а тому все більше і більше бажаючих вкладали свої кошти.

А коли кількість вкладників досягла максимуму, така піраміда луснула, залишивши всіх вкладників без обіцяних надприбутків.

Вражає цифра у 600 тисяч ошуканих вкладників піраміди. Вона більш ніж населення багатьох обласних центрів України, тим самим досить значна в масштабах держави.

В Україні Jewelry почала працювати в 2019 році, але вже тоді можна було запідозрити, що це не що інше, як піраміда. Уже в тому ж році офіційні сайти Угорщини попереджали та виносили заборону на діяльність даного лохотрону на теритирії їх держави. В той час як в Україні шахрайський сервіс лише починав набирати оберти.

На даний час, коли кошти трансформовані в майно, нерухомість, виведені за кордон, повернути всім ошуканим кошти буде неможливо, вважають юристи.

Хочеться вірити, що винні особи отримають реальні терміни ув’язнення, але цього не станеться найближчим часом, так як кількість постраждалих занадто значна. У разі, якщо їх усіх визнаватимуть постраждалими, проводитимуть з ними слідчі дії, то на це підуть довгі роки.

лохотрон В2В Jewelry

Досудове розслідування

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях, в яких розслідується легалізація (відмивання) доходів (ст.209 КК України), на даний момент неможливо здійснювати без предикатного злочину.

Відповідні положення ч. 9 ст. 216 КПК України, якими була передбачена така можливість для слідства виключені з КПК України на підставі Закону України № 361-IX від 06.12.2019 «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення «, який набрав чинності 28.04.2020.

Тобто, у кримінальних провадженнях, які розпочаті за фактом вчинення легалізації (відмивання) майна після 28.04.2020, досудове розслідування не може проводитися без притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення предикатного кримінального злочину.

Що це означає

З повідомлення прес-служби СБУ вбачається, що у цій справі на момент обшуків нікому не повідомлено про підозру у вчиненні предикатного злочину, за версією слідства таким є шахрайство з фінансовими ресурсами, що може свідчити про грубе порушення кримінального процесуального закону вже на цій стадії провадження.

Як стало відомо, 1 вересня за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального Прокурора організатору та його співучасникам у кількості двадцяти осіб таки було повідомлено про підозру у скоєнні злочинів за ознаками вищезгаданої статті КК.

Аналог Еліта-центру та HQbroker

Аферу з В2В юристи порівнюють з гучною в 2006 році «Еліта-центр», коли одна і та ж квартира будувалася і продавалася по кілька разів.

Тоді кількість постраждалих становила півтори тисячі осіб, а сума збитків – близько 400 млн гривень, але навіть у такій ситуації винні особи не отримали покарання, а ошукані інвестори свої кошти.

Також можна навести приклад зs справою сумнозвісного псевдо-брокера Hqbroker, справа по якому розпочата ще у 2018, судові засідання проводяться по даний час, але отримати втрачені кошти потерпілі змогли поки що тільки завдяки процедурі чарджбек, а не за допомогою відчизняного правосуддя.

Мало не щорічно на сайтах різних служб з’являються повідомлення про викриття «шахрайських центрів», проте, крім арешту і обшуків, справа може не рухатися роками.

Відповідно до даних ЄДСР, Реєстр заповнений постановами про проведення обшуків та надання тимчасового доступу до речей і документів, однак жодних відомостей про наявність у кримінальному провадженні особи, якій повідомлено в установленому законом порядку про підозру – немає.

При цьому, в даний час, враховуючи наявні відомості складається враження, що ведеться боротьба не за результат, а за вилучене майно, до якого, до речі, належать комп’ютерна техніка та інші цінні речі.

Кому пощастить повернути гроші

Якщо гроші і вийде комусь повернути, то точно не всім і не в повному обсязі.

За свідченнями експертів, очевидно, що шахраї мали хороших консультантів, які допомогли їм далеко приховати кошти. Так, наприклад, нерухомість, яка була придбана або елітні авто, вже мають сумлінних набувачів, і витребувати це майно в сумлінних набувачів не буде простим завданням, так само, як і повернути кошти, які вже знаходяться на рахунках іноземних банків або іноземних фінансових установ, так як це вже зовсім інша юрисдикція, а тому на їх повернення підуть роки.

Щодо способу повернення, то таке повернення можливе як в рамках окремого цивільного судочинства, так і в рамках кримінальних справ, де ошукані мають звертатися зі своїми цивільними позовами та надавати докази своїх фінансових втрат. Але з урахуванням арешту всього майна в рамках цивільного судочинства виконати рішення буде вкрай складно.

Методи збирання коштів у ошуканих вкладників В2В Jewelry, на жаль, виключають можливість повернення завдяки процедурі chargeback.

Як не попастися

Насамперед українцям треба перестати вірити в обіцяні казки, і розраховувати тільки на власні сили. Піраміда завжди має свої ознаки. Як тільки пропонований продукт «на папері» є набагато більш вигідним, ніж подібні інші продукти – це стовідсоткова піраміда, а тому просто необхідно прислухатися до здорового глузду і логіки.

За матеріалами kurs.com.ua
Чарджбек UA
Добавить комментарий

ОБРАТИ МОВУ »
Серафинит - АкселераторОптимизировано Серафинит - Акселератор
Включает высокую скорость сайта, чтобы быть привлекательным для людей и поисковых систем.