Шахраї з України обдурили іноземних громадян на 100 млн доларів

Новости

Група кібершахраїв, до якої входили щонайменше 200 осіб, злочинним шляхом викрала кошти інвесторів з Британії, Австралії та інших країн світу більш, ніж на $100 млн.

Злочинці базувалися у Києві і знімали офіс в одному з найпрестижніших будівель столиці. Імовірно за всією злочинною схемою стоїть компанія Milton Group, яка також пов’язана з низкою підставних організацій CryptoMB, Cryptobase і Vetoro Banc. До слова, остання компанія за документами значиться як британський банк з головним офісом на Брайтоні. Однак генеральний директор Milton Group, Джейкоб Кесельман, стверджує, що компанія займається розробкою програмного забезпечення і не має нічого спільного з банківською діяльністю.

Українські шахраї ретельно розробили план і блискуче впровадили його в життя. В якості сфери для скоєння злочину стали крипторинок і інвестиції в нього. Щоб привернути увагу довірливих користувачів, шахраї запустили потужну рекламну кампанію, яка поширювалася в основному через соціальну мережу Facebook. Виходячи з того, що криптовалюта – досить ризикований вид інвестицій, злочинці вирішили зіграти на почуттях потенційних жертв і використовували в нечесній рекламі фотографії відомих людей, таких як Х’ю Джекман, Гордон Рамсей і Мартін Льюїс [The Guardian]. Рекламні повідомлення свідчили, що інвестори можуть отримати захмарні прибутки від інвестицій в біткоіни. Як доказ наводилися вигадані цитати відомих особистостей. Все, що потрібно від користувача, – залишити заявку на сайті.

Далі в хід вступала «важка артилерія», що складається з 200 спеціально навчених «менеджерів» та «аналітиків», які засипали телефонними дзвінками потенційних жертв, умовляючи їх встановити безкоштовне програмне забезпечення для входу в Особистий кабінет, де користувач міг бачити баланс, вводити і виводити кошти, стежити за курсами криптовалюти. Якщо жертва вагалася і не наважувалася зареєструватися в сумнівному додатку, шахраї дзвонили активніше. Один з користувачів з Британії, який побажав залишитися неназваним, сказав, що злочинці просто завалили його дзвінками після того, як він залишив заявку на рекламу. В результаті чоловік втратив понад 70 000 фунтів стерлінгів.

Після того, як жертви встановлювали програмне забезпечення на свій гаджет, шахраї отримували доступ до особистої інформації, банківських рахунків і криптокгаманців, з яких виводилися кошти на рахунки злочинців.

За оцінками фахівців, українським злочинцям вдалося отримати більше $100 млн., а точна кількість жертв досі невідома, тому що деякі з них вважають за краще мовчати, бо вкладали гроші в «піраміду» потай від рідних.

В ході розглядів навколо української кріптовалютной афери з’ясувалося, що злочинці не тільки безжально оббирали своїх жертв, але і всіляко принижували їх. Так, правоохоронці знайшли у внутрішньому листуванні між співробітниками компанії, які хвалилися, як вони обманювали жертв. При цьому листування велася з використанням нецензурної лексики.

Начальник колл-центру давав розпорядження своїм підлеглим здійснювати не менше 300 дзвінків в день і»добивати тих, хто ще сумнівається». Головним розпорядженням організатора афери було «вичавлювати все з Клієнта». Якщо гроші у інвесторів закінчувалися, то менеджери вмовляли їх брати кредити в банках.

При цьому шахраї вели агресивні переговори і шантажували інвесторів «втраченим прибутком», які вони могли отримати прямо зараз, якщо вкладуть ще більше грошей в проект.

Шахраї використовували різні психологічні методи впливу на своїх жертв. Наприклад, правоохоронцям вдалося знайти «шпаргалки», які використовували співробітники колл-центру. У них значилося, що якщо клієнт старше 60 років, то такі люди потребують спілкування і розуміння їх інтересів. Менеджери могли годинами розмовляти з клієнтами, умовляючи їх інвестувати трохи грошей в прибутковий проект і жити все життя на відсотки від прибутку. Для інвесторів з Британії, які вважали себе досить освіченими людьми, шахраї знаходили інший підхід: пропонували їм навчитися трейдингу за кілька місяців, а далі самостійно заробляти.

Такий індивідуальний підхід приніс шахраям відмінні дивіденди. На даний момент слідство триває. Правоохоронці уточнюють всіх причетних осіб, а також намагаються встановити точну кількість жертв і суму збитку.

По матеріалам beincrypto.ru

Чарджбек UA
Добавить комментарий

ОБРАТИ МОВУ »