Открыть меню

НАШИ ВОЗВРАТЫ Заполнить форму
Чарджбек Украина отзывы

Криптоюань змінить світ?


Китай запустив національну платформу блокчейнів, яка дозволить ввести в обіг державну криптовалюту. Перші виплати цифровими юанями здійснять вже в травні. Поки це буде проходити в тестовому режимі.

Наміри у Пекіна серйозні. Хоча Центробанк поки офіційно не підтвердив графік впровадження криптоюаня, очікується, що повноцінний запуск відбудеться у середині 2021 року.

Це може змінити світову фінансову систему. Країни можуть вступити в еру державних криптовалют, що сильно вплине і на міжнародну валютну систему, а цифровий юань в перспективі може похитнути панування долара і євро в міжнародних розрахунках. Останній момент може мати ключове значення з точки зору не тільки економічних, а й геополітичних розкладів.

Що являє собою криптоюань

Китай веде розробку власної криптовалюти з 2014 року. На проект власної криптовалюти Пекін виділив близько 45 мільярдів доларів.

У жовтні 2019 року голова КНР Сі Цзіньпін заявив, що розвиток технології блокчейн — пріоритетне завдання держави і закликав прискорити розвиток цієї сфери.

З 25 квітня 2020 року Китай запустив національну платформу блокчейнів — BSN. Це фундамент для запуску державної криптовалюти під назвою DCEP (Digital Currency Electronic Payment).

Але валюта буде працювати не тільки на блокчейні. Емісія відбуватиметься в два етапи: від Центрального банку до комерційних банків, а ті в свою чергу вводитимуть криптоюань в обіг.

Криптовалюту випускатимуть чотири державні банки Китаю: Agricultural Bank of China (ABC), Industrial and Commercial Bank of China, Bank of China і China Construction Bank.

Криптоюань буде двох видів: для комерційних банків і для фізичних і юридичних осіб.

Одне з головних завдань китайського уряду — щоб цифровий юань використовувався, також, як і паперовий. Для його власників обіцяють тверді гарантії ліквідності. Криптоюань буде прив’язаний до звичайного юаню в співвідношенні 1:1.

Як це працює

В рамках експерименту Китай вже вводить оплату праці в національній криптовалюті. Так, держслужбовцям муніципалітету міста Сучжоу вже в травні виплатять 50% транспортних субсидій в DCEP. Для цього потрібно встановити спеціальні цифрові гаманці. А державні відомства повинні укласти контракт з банками, які випускають криптовалюту. При здійсненні міжбанківського переказу за допомогою нової валюти користувачі не будуть оплачувати транзакційний збір.

За даними китайських ЗМІ, платіжна компанія Alipay вже підтвердила факт участі в проекті, включаючи механізми випуску та обігу альткоіна.

Раніше спеціальний додаток, доступний для скачування, було оприлюднено на офіційній сторінці Agricultural Bank of China. Але пізніше за вказаною адресою відображалася сторінка з помилкою. Представлена версія програми дозволяла оплачувати по QR-коду, відправляти і отримувати платежі, обмінювати цифрові гроші, управляти гаманцем, відстежувати транзакції. Одна з функцій називалася «touch and touch» вона дозволяє зробити переклад одним рухом, коли двом користувачам просто достатньо торкнутися своїми смартфонами.

Щоб почати користуватися додатком для криптовалюта, попередньо потрібно зареєструватися.

На скріншотах, що потрапили в мережу, видно, що інтерфейс програми для криптоюаня схожий на додатки інших китайських платіжних платформ, як Alipay, WeChat Pay.

Криптоюань змінить світ?

ДО РЕЧІ, Центральний Банк Китаю вже заявив, що DCEP планується широко застосовувати під час зимової Олімпіади 2022 року, яка пройде в Пекіні.

Навіщо це потрібно

Китай розглядає власну криптовалюту, як засіб протидії новим цифровим валютам. Поки Facebook не зміг запустити свою Libra, Китаю випав шанс стати лідером в глобальній конкуренції криптовалют.

Крім того, на думку Центробанку, випущена всередині країни цифрова валюта допоможе обмежити випуск приватних валют і знизить ризики фінансової нестабільності. Забезпечить відстежуваність і контроль за цифровою валютою.

Також, за задумом Китаю, впровадження DCEP допоможе знизити вартість емісії грошей і зменшить витрати комерційних банків при здійсненні транзакцій.

Це може служити і міжнародним засобом обміну, що підвищить ефективність транскордонних платежів.

Експерти не виключають, що цифровий юань може порушити монополію долара і євро в міжнародних розрахунках.

Зараз Долар займає 40% в системі міжнародних розрахунків, а Євро — 34%. На третьому місці йде ще одна Західна валюта-фунт стерлінгів (7%). Тобто, а на частку цих трьох валют припадає понад 80% всього торгового обороту.

При тому, що на юань менше 1,7% (хоча частка економіки Китаю в світовому ВВП в 10 разів вище).

Висока частка долара і євро в світовій торгівлі дозволяє США і ЄС емітувати мільярди і трильйони євро і доларів без ризику розгону інфляції в своїх економіках, так як попит на валюту існує в світовому масштабі.

Крім того, будь-які платежі і активи в доларах можуть бути відстежені США і стати об’єктом санкцій.

Якщо криптоюань зможе пробити собі дорогу в світовому масштабі і потіснить долар і євро, то це зруйнує практично монопольний нині контроль заходу за системою світових розрахунків.

Що, в свою чергу, значно знизить і залежність від Заходу інших країн світу. У них з’явиться альтернатива долару і євро. До того ж дуже високотехнологічна альтетнатива.

Що в інших країнах

Венесуела першою з країн, ще в 2017 році, заявила про створення національної криптовалюти — Petro. Її вартість прирівняна до ціни бареля венесуельської нафти.

У 2020 році президент Ніколас Мадуро підписав указ, що зобов’язує державну нафтогазову компанію PDVSA продати 4,5 млн барелів нафти за Petro. А два тижні тому Мадуро заявив, що малі та середні агропідприємства отримають кредити в Petro, щоб вони засіяли поля. Їм виділять близько 650 тисяч Petro. Курс Petro становить 8,5 млн боліварів. Тобто розмір кредиту дорівнює приблизно 5,5 трлн боліварів, або $40,2 млн.

При цьому Petro це не зовсім те, що збираються ввести в Китаї. По суті, це не криптовалюта а створений на основі відкритої і безкоштовної платформи блокчейна Ethereum токен (боргове зобов’язання або контракт на надання послуг в сьогоденні, або в майбутньому).

Венесуельцям національна криптовалюта вже принесла незручності, наприклад, в грудні минулого року виплати пенсіонерів автоматично переводили в криптовалюта, але в магазинах її не брали до оплати.

У лютому цього року електронну крону почав тестувати Центробанк Швеції. Планувавши. що в майбутньому вона може стати доповненням до готівки. Цифрові крони можна буде отримати на електронний гаманець, оплачувати ними покупки, поповнювати рахунок і знімати кошти через Мобільний додаток або такі пристрої, як «Розумні» годинник. Але рішення про випуск електронної валюти в Швеції ще не прийнято. Пілотний проект тестуватимуть до лютого 2021 року.

Про початок тестування цифрової платіжної системи цього року оголошував і Центробанк Багамських островів. Про власні розробки в сфері державних криптовалют повідомляли в Росії і Південній Кореї.

У США на рівні законодавців обговорюють, можливість ввести в обіг електронний долар. Проявляти активність став і Європейський центральний банк. Він розглядає можливість створення системи цифрового Євро.

за матеріалами strana.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2018-2020 Чарджбек UA · Использование любых материалов сайта включая текстовую, графическую и видео информацию, структуру и оформление страниц в коммерческих и некоммерческих целях разрешено только с письменного согласия владельцев ресурса
Администрация сайта не отвечает за размещаемую пользователями информацию. Вся ответственность за содержание авторских материалов, обзоры, отзывы (відгуки, opinie) и комментарии ложится на их авторов.
Политика конфиденциальности
Карта сайта