Открыть меню

НАШИ ВОЗВРАТЫ Заполнить форму
Чарджбек Украина отзывы

США дозволили Латвії відбирати гроші підозрілих нерезидентів


США дозволили Латвії відбирати гроші підозрілих нерезидентів

Методологія перевірки клієнтів ABLV Bank схвалена структурою по боротьбі з фінансовими злочинами Мінфіну США (FinCEN): якщо будуть виявлені підозрілі угоди, гроші або клієнти, власникам таких рахунків кошти виплачуватися не будуть.

Представники латвійської Комісії з ринку фінансів і капіталу (КРФК) відвідали США, де відзвітували про хід самоліквідації ABLV Bank, пише газета Dienas Bizness.

Повідомляється, що латвійська делегація обговорила з представниками структури по боротьбі з фінансовими злочинами Мінфіну США (FinCEN) ситуацію у фінансовому секторі Латвії в цілому та ліквідацію ABLV Bank зокрема, в тому числі йшлося про методології перевірки клієнтів банку.

«Ми отримали впевненість у тому, що немає суттєвих перешкод, і тепер можемо рухатися далі в процесі самоліквідації ABLV Bank відповідно до затвердженої радою КРФК моделлю. Від колег заперечень не отримано«, — заявив керівник КРФК Петерс Путниньш.

Нагадаємо, методологія була розроблена міжнародною аудиторською компанією Ernst&Young і узгоджена зі службою із запобігання легалізації злочинно нажитих коштів (службою контролю).

«У цьому процесі КРФК як орган, що здійснює нагляд за банками, керувався двома мотивами — захистом інтересів вкладників ABLV Bank, забезпечивши їм виплату коштів, із виявленням підозрілих грошових коштів і повідомлення про них відповідним органам, якщо щось буде виявлено. Ці два моменти повинні бути збалансовані«, — заявив відразу після затвердження методології Петерс Путниньш.

Повідомлялося, що при введенні методології перевірки в ABLV Bank буде присутня група уповноважених КРФК, щоб переконатися в тому, що її застосування відповідає затвердженим принципам.

Надалі будуть регулярно готуватися списки виплат кредиторам, які вже пройшли перевірку. В ході цього процесу КРФК буде здійснювати моніторинг.

Раніше голова Служби контролю Ілзе Знотиня повідомила, що у разі, якщо при перевірці ABLV Bank будуть виявлені підозрілі угоди, гроші або клієнти, власникам таких рахунків кошти виплачуватися не будуть.

У лютому 2018 року Мінфін США звинуватив ABLV Bank, другий за величиною латвійський банк, який є найбільшим незалежним приватним банком в країні, у відмиванні грошей, причетності до транзакцій, пов’язаних з Північною Кореєю, і підкуп чиновників.

Європейський Центральний банк (ЄЦБ) прийняв рішення не рятувати банк і почати процес його ліквідації. Комісія з ринку фінансів і капіталу, виконуючи інструкції ЄЦБ, з 19 лютого ввела обмеження на платіжні операції в ABLV Bank, а в ніч на 24 лютого з урахуванням того, що ЄЦБ не розпорядився про скасування встановлених для банку обмежень, прийняла рішення про недоступність вкладів, щоб забезпечити виплату гарантованих відшкодувань клієнтам банку.

Дванадцятого червня минулого року КРФК дозволила банку почати процес самоліквідації. У 2020 році банк мав намір розплатитися по 95% вимог, до 2023 року — закінчити самоліквідацію.

Вклади фізичних осіб до 100 тисяч євро вже виплачуються, але для більших вкладів, — юридичних осіб, — буде проводитися перевірка за затвердженою 6 березня методологією.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2018-2020 Чарджбек UA · Использование любых материалов сайта включая текстовую, графическую и видео информацию, структуру и оформление страниц в коммерческих и некоммерческих целях разрешено только с письменного согласия владельцев ресурса
Администрация сайта не отвечает за размещаемую пользователями информацию. Вся ответственность за содержание авторских материалов, обзоры, отзывы (відгуки, opinie) и комментарии ложится на их авторов.
Политика конфиденциальности
Карта сайта